OBIEKTY NIESKALANEJ PERFEKCJI

środa, 25 kwietnia 2018

photo by me
Niesiemy w ciągłym tempie hołd ku wzniosłym ponad nas ideałom, które powstały w naszych obrazach wyobraźni. Ciągle powstające wyobrażenia na temat nieskazitelnego odbicia istoty ludzkiej, perfekcyjnie złożonego drugiego człowieka w idealną całość. Darzenie chwałą wszystkich aspektów drugiej osoby wykreowanej na chodzącą perfekcję w naszych oczach. Rzucenie w zapomnienie nas samych i ścieżka zmierzająca do stworzenia lustrzanego odbicia, wytworzenia chodzącej kopii własnego obiektu nieskalanej perfekcji. Obiektu, który nie posiada w sobie żadnego krytycyzmu. Odzwierciedlenie obrazu danej perfekcji wyłaniające się gdzieś zza zakamarków naszych umysłów. 

Stworzone przez nas samych zarzuty w siebie skierowane, o nieposiadanie wyidealizowanego piękna. Porównania do zupełnie innych osobowości stające się codzienną rutyną, którą nie sposób przerwać. W tym samym powolnym tempie wśród tych wszystkich dążeń własna osobowość odchodzi w otchłań zapomnienia. Nie jesteśmy w stanie nacieszyć się własnym widokiem kryjącym się po drugiej stronie lustra. Oczekiwania nie są proporcjonalne do rzeczywistości. Chwilę niosące pochwałę tak bardzo są ulotne, gdy tylko wzrok podąży za kolejną osobą i zatopi się w wytwór wyobraźni. Wyobrażenie nas samych jako ludzie niższego stopnia i wybudowanie murów poczucia coraz niższej wartości.


3 komentarze

 1. Cieszę się, że już powoli zostawiam ten etap życia i cieszę się tym jaka jestem. Pięknie piszesz.

  https://weruczyta.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ideały nie istnieją, dopóki tego nie zrozumiemy ludzie będą popadać w kompleksy...
  Treść zmusza do refleksji :)
  Pozdrawiam i zapraszam do mnie!

  lublins.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ideały nie istnieją, niosę ze sobą te słowa od dawien dawna, ale jednak lepsi znajdą się zawsze i teraz ważne by siebie wynieść adekwatnie i piąć w górę po swoich stopniach bez rozglądania się wokoło.

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń

Copyright © KAIAKAILI. Design by Fearne.